» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
مقاله اثر مالکیت مدیریتی در رابطه بین عملکرد سرمایه فکری و ارزش فکری فرزاد 1396/10/08 دسته بندی : حسابداری ومدیریت 0

چکیده فارسی

در اقتصاد مبتنی بر دانش، سرمایه فکری از مهمترین منابع است.بنابراین، سرمایه گذاری در سرمایه فکری برای افزایش عملکرد شرکت و ارزش بازار بسیار مهم است. این به رشد اقتصاد یک کشور کمک می کند. این مطالعه قوی ترین مطالعات برای بررسی اثر مالکیت مدیریتی در رابطه با عملکرد سرمایه فکری و عملکرد شرکت است.

 

تعداد صفحات ترجمه : 10

سال انتشار : 2016

نام فارسی
اثر مالکیت مدیریتی در رابطه بین عملکرد سرمایه فکری و ارزش فکری

نام انگلیسی
The Effects of Managerial Ownership on the Relationship between Intellectual Capital Performance and Firm Value

چکیده فارسی

در اقتصاد مبتنی بر دانش، سرمایه فکری از مهمترین منابع است.بنابراین، سرمایه گذاری در سرمایه فکری برای افزایش عملکرد شرکت و ارزش بازار بسیار مهم است. این به رشد اقتصاد یک کشور کمک می کند. این مطالعه قوی ترین مطالعات برای بررسی اثر مالکیت مدیریتی در رابطه با عملکرد سرمایه فکری و عملکرد شرکت است. این مطالعه روش کاربردی را به صورت ارزش افزوده فکری داشته که به عنوان اندازه گیری بهره وری جهت اندازه گیری کارایی فکری است. نتایج نشان می دهد، اثر مالکیت مدیریتی رابطه غیر خطی بین عملکرد سرمایه فکری و ارزش فکری دارد.

 

مقدمه

در اقتصاد مبتنی بر دانش، سرمایه فکری(IC) تبدیل به منابع اقتصادی برجسته ای شده است، از این رو شرکت باید توانایی بهره برداری از دانش را که در بین شرکت ها و کارکنان و تامین کنندگان و مشتریان جاسازی شده به منظور رقابت و حفظ شرایط را داشته باشد. دانش میان کارکنان و تامین کنندگان و مشتریان شرکت با واژه(IC) شناخته شده است. مطالعات قبلی نشان داده که شرکت تلاش برای سرمایه گذاری و مدیریتIC راداشته، که منجر به عملکرد کسب و کار بالاتر خواهد شد. با توجه به تحقیقات کاهیل در سال2000  5 تا90% ارزش شرکت توسط مدیریت کارآمد IC به دست می آید. با توجه به تحقیقات آنگ یو و ته در سال2011 ،سرمایه گذاری در IC توسط بسیاری از شرکت موفق مانند گوگل و ماکروسافت انجام شده، که بالاترین سرمایه گذاری ها در دارایی و فیزیکی خود داشته اند. تصمیم های سرمایه گذاری یک تصمیم مخاطره آمیز است. بنابراین، مدیران باید بسیار محتاط و مراقب در تصمیم گیری برای سرمایه گذاری باشند. بسیاری از عوامل هستند که به فرایند تصمیم گیری در سرمایه گذاری کمک می کنند. مثلا، گفته می شود اگر صاحب شرکت تمرکز روی ارزش بلند مدت شرکت داشته باشد، موفق است. آن به احتمال زیاد با تصمیم های سرمایه گذاری همراه خواهد بود، که افزایش ارزش شرکت را دارد. تاکنون، تنها چند مطالعه تجربی برای بررسی رابطه مالکیت مدیریتی وIC و ارزش شرکت ها وجود داشته است. این مطالعه زیادی نشده است، و نیاز به مالکیت مدیریتی درIC و ارزش شرکت دارد. هدف از این مطالعه، بررسی اثر مالکیت مدیریتی در رابطه بین عملکرد سرمایه فکری (ICP) و ارزش شرکت است.

چکیده لاتین

In knowledge-based economy, intellectual capital is the most important resources. Thus, investment in intellectual capital is crucial in order to increase firm performance and market value. This will contribute to economic growth of a country. This study is among the earliest study that examine the effect of managerial ownership on the relationship between intellectual capital performance and firm value. This study applied Pulic’s Value Added Intellectual Coefficient method as the efficiency measure for measuring intellectual capital performance. The results showed the non-significant non-linear effect of managerial ownership on the relationship between intellectual capital performance and firm value.


خرید و دانلود | 6,000 تومان
گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط