» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
انگیزش ذاتی در مقابل انگیزش بیرونی:روش و یک فرمول اجتنابی فرزاد 1396/10/08 دسته بندی : فنی و مهندسی 0

چکیده فارسی

هدف اصلی این مقاله این است که پیشبرد یک دیدگاه متفاوت را در مورد رابطه ذاتی و انگیزه بیرونی به ویژه با بررسی انتقادی ارائه کند که شامل این ادعا است که این فرایند متضاد می باشد. به طوری که اراده در یادگیری به خاطر وجود مهارکننده های بیرونی، پاداشهای ملموس و مشوق هایی مانند نمرات مدرسه است. 

تعداد صفحات ترجمه : 26

سال انتشار : 2001

نام فارسی
انگیزش ذاتی در مقابل انگیزش بیرونی:روش و یک فرمول اجتنابی

نام انگلیسی
Intrinsic Versus Extrinsic Motivation: An Approach/Avoidance Reformulation

چکیده فارسی

هدف اصلی این مقاله این است که پیشبرد یک دیدگاه متفاوت را در مورد رابطه ذاتی و انگیزه بیرونی به ویژه با بررسی انتقادی ارائه کند که شامل این ادعا است که این فرایند متضاد می باشد. به طوری که اراده در یادگیری به خاطر وجود مهارکننده های بیرونی، پاداشهای ملموس و مشوق هایی مانند نمرات مدرسه است. فرض وجود رابطه نامناسب در نظر گرفته شده است که تا حد زیادی در دیدگاه نظری وابسته است. تفسیر جایگزین در دستاوردهای نظریه منجر به نتایج متفاوت و مجزا می شود. تحقیق در رابطه با این چشم انداز، اجازه می دهد تا شناسایی شرایطی که تحت آن انگیزه های ذاتی ممکن است با انگیزه ای بیرونی با هم وجود داشته باشند و همچنین به نظر برخی وسیله ای است که انگیزه های ذاتی و مراقبت در مورد یادگیری  را می تواند در تنظیمات برنامه مدرسه وارد کند.

چکیده لاتین

The main purpose of this article is to advance an alternative perspective on the relationship between intrinsic and extrinsic motivation, and in particular to examine critically the assertion that these processes are antagonistic such that the will to learn for its own sake is inhibited by the presence of extrinsic, tangible rewards and incentives such as school grades. The presumption of an antagonistic relationship largely depends on the theoretical perspective adopted. An alternative interpretation based on need achievement theory leads to distinctly different conclusions. Exploring this new perspective allows one to identify both the conditions under which intrinsic motives may coexist with extrinsic motives as well as to consider some of the means by which intrinsic motives and caring about learning can be stimulated in their own right in school settings.


خرید و دانلود | 4,300 تومان
گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط