» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
مقاله تشخیص تومور مغزی از روی تصاویر MRI با استفاده از روش تجزیه و تحلیل متقارن فرزاد 1396/10/09 دسته بندی : مهندسی پزشکی 0
  • مقدمه

در این پروژه از یک الگوریتم کاملا اتوماتیک برای تشخیص تومورهای مغزی با روش تجزیه و تحلیل تقارن، استفاده شده است. با این استفاده از روش، تومور شناسایی و بخش‌بندی شده و مساحت آن محاسبه گردیده است. تجزیه و تحلیل کمی تومور مغزی از روی MRI اجازه می‌دهد تا شاخص‌های کلیدی مفیدی از پیشرفت بیماری به دست آورد.

تعداد صفحات ترجمه : 12صفحه

بهمراه فایل MRI با نرم افزار مطلب

سال انتشار : 2012

  • نام انگلیسی : 

    etection and Quantification of Brain Tumor

    from MRI of Brain and it’s Symmetric Analysis

  • مقدمه

در این پروژه از یک الگوریتم کاملا اتوماتیک برای تشخیص تومورهای مغزی با روش تجزیه و تحلیل تقارن، استفاده شده است. با این استفاده از روش، تومور شناسایی و بخش‌بندی شده و مساحت آن محاسبه گردیده است. تجزیه و تحلیل کمی تومور مغزی از روی MRI اجازه می‌دهد تا شاخص‌های کلیدی مفیدی از پیشرفت بیماری به دست آورد.

  • نتیجه‌گیری

در این مقاله، یک روش بخش‌بندی تعاملی که کاربر را قادر می‌سازد تومورهای موجود در تصاویر MRI مغزی را به سرعت و با دقت تشخیص دهد، ارائه شده است. در این روش مساحت منطقه و اطلاعات لبه تومور از تصاویر MRI دو بعدی محاسبه و استخراخ می‌شود. مقایسۀ سه روش لبه‌یابی Sobel، Canny و Log نیز نشان داد که روش Sobel بهترین و روش Canny ضعیف‌ترین نتیجه را در لبه‌یابی تومور مغزی دارد. در مجموع می‌توان گفت روش ارائه شده در این مقاله، ساده، سریع و دقیق است.

 


خرید و دانلود | 42,000 تومان
گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط