» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
دیکتاتورهای اهریمنی و یافرماندهان شایسته:بررسی اثرات افتراقی رهبری خودکامه بر عملکرد تیم. فرزاد 1396/10/05 دسته بندی : حسابداری ومدیریت 0

چکیده فارسی

اغلب دیده شده است که رفتار رهبران خودکامه بر روحیه و عملکرد تیم تاثیر منفی دارد. با این حال،نظریه سلسله مراتبی  اجتماعی نشان می دهد که رهبری خودکامه نیز ممکن است تاثیر مثبت بر روحیه داشته و عملکرداز طریق  ایجاد یک حالت روانی جذاب در یک حالت سلسله مراتبی یک پیش بینی مناسب  و امنیت را به دنبال داشته باشد.

تعداد صفحات فارسی: 28

تعداد صفحات انگلیسی : 13

سال انتشار : 2015

نام فارسی
دیکتاتورهای اهریمنی و یا فرماندهان شایسته: بررسی اثرات افتراقی رهبری خودکامه بر عملکرد تیم
نام انگلیسی
Diabolical dictators or capable commanders? An investigation of the differential effects of autocratic leadership on team performance

چکیده فارسی

اغلب دیده شده است که رفتار رهبران خودکامه بر روحیه و عملکرد تیم تاثیر منفی دارد. با این حال،نظریه سلسله مراتبی  اجتماعی نشان می دهد که رهبری خودکامه نیز ممکن است تاثیر مثبت بر روحیه داشته و عملکرداز طریق  ایجاد یک حالت روانی جذاب در یک حالت سلسله مراتبی یک پیش بینی مناسب  و امنیت را به دنبال داشته باشد. در ارتباط با این موضوع می توان گفت که رهبری استبدادی می تواند امنیت روانی  تیم را پرورش دهد و این زمانی است که اعضاء سلسله مراتب را  در تیم بپذیرند.  در تضاد با این موضوع می توان گفت که زمانی که اعضا در چالش با سلسله مراتب موجود در سازمان می باشند، و در مبارزات بین تیمی شرکت می کنند،رهبران خودکامه با تمام  توان متمرکز بر اعضاء تیم خود خواهند بود. این منجر به ناامیدی و صدمه به امنیت و عملکرد روانی می شود. ما برای حمایت از این ایده ها در یک مطالعه در بین 60 مجموعه خرده فروشی که شامل 225 کارمند و مدیر بوده است،اقدام نمودیم. که فعالیت آنها در رابطه با خدمات مالی می باشد. براین اساس ،انتظار می رود که زمانی که قدرت تیم کم باشد،رهبری استبدادی تاثیر مثبتی بر امنیت روانی تیم خواهد داشت و در نتیجه به طور غیرمستقیم کارایی تیم مثبت خواهد شد. هنگامی که قدرت تنشی گروه بالا باشد،رهبری خودکامه ارتباط منفی را با امنیت روانی تیم داشته و در نتیجه به طور غیرمستقیم تاثیر منفی بر عملکرد تیم خواهد داشت. اینها اثراتی هستند که باید در هنگام کنترل رهبری باید در نظر داشت.  

چکیده لاتین

Autocratic leader behavior is often seen as negative for team morale and performance. However, theories on social hierarchy suggest that autocratic leadership may also positively affect morale and performance through the creation of a psychologically appealing, hierarchically-ordered environment of predictability and security. We propose that autocratic leadership can foster team psychological safety when team members accept the hierarchy within the team. In contrast, when members challenge the hierarchy and engage in intrateam power struggles, autocratic leaders' centralizing power behaviors will clash with team members' competition for power and frustrate members, impairing psychological safety and performance. We find support for these ideas in a study of 60 retail outlets (225 employees and their managers) in the financial services industry. As expected, when team power struggles were low, autocratic leadership was positively related to team psychological safety, and thereby indirectly positively related to team performance. When team power struggles were high, autocratic leadership was negatively related to team psychological safety and thereby indirectly negatively related to team performance. These effects were also found when controlling for leader consideration.


خرید و دانلود | 6,350 تومان
گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط