» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
شیوه های بودجه بندی سرمایه در کشور اسپانیا فرزاد 1396/10/05 دسته بندی : حسابداری ومدیریت 0

چکیده فارسی

در این مقاله به دنبال روشن شدن بیشتر روشهای بودجه بندی سرمایه استفاده شده در شرکت های اروپایی پرداخته شده است. مقاله ما براین فرض استوار است که شکاف بین تئوری و عمل ممکن است مرتبط با اصل منابع و مقدار های آن بهره وری مکانیسم هماهنگی مدیریتی و انگیزه سهامداران به جای محدودیت منابع یا مدل دیگر سوء تدبیر شود. 

تعداد صفحات فارسی: 38

تعداد صفحات انگلیسی : 19

سال انتشار : 2015

نام فارسی
شیوه های بودجه بندی سرمایه در کشور اسپانیا
نام انگلیسی
Capital budgeting practices in Spain

چکیده فارسی

در این مقاله به دنبال روشن شدن بیشتر روشهای بودجه بندی سرمایه استفاده شده در شرکت های اروپایی پرداخته شده است. مقاله ما براین فرض استوار است که شکاف بین تئوری و عمل ممکن است مرتبط با اصل منابع و مقدار های آن بهره وری مکانیسم هماهنگی مدیریتی و انگیزه سهامداران به جای محدودیت منابع یا مدل دیگر سوء تدبیر شود. ما تجزیه و تحلیل داده ها را از یک بررسی در سال 2011 انجام دادیم که نمونه نهایی  شامل 140 شرکت اسپانیایی غیرمالی بوده است. یافته های ما نشان می دهد که الگوی رفتاری  شبیه به گزارش های ارائه شده در تحقیقات قبلی برای شرکت های کشورهای  دیگر بوده است. به خصوص قابل توجه است که بازپرداخت ها با استفاده گسترده از ابزارها بوده در حالی که گزینه های واقعی نسبتا کمی استفاده شده است. نتایج ما تایید می کند که اندازه  صنعت که به دفعات استفاده شده است، به روش های بودجه بندی  سرمایه مربوط می باشند. به علاوه،ما ارتباط فرصت های رشد و انعطاف پذیری را به عنوان یک عامل مهم در استفاده از گزینه های واقعی را توضیح دادیم.

 

مقدمه

نظر گسترده در میان دانشمندان و محققان این است که موفقیت آینده یک شرکت و در نهایت بقاء آن بستگی به گرفتن تصمیمات سرمایه گذاری فعلی آن  است. در کتاب مشهور امور مالی شرکت ها،برلی و مایرس و آلن می گویند که یک سرمایه گذاری خوب در کسب و کار باقی می ماند. حتی اگر آن بهینه برای تامین مالی نباشد،اما یک سرمایه گذاری با یک تصمیم اشتباه حتی با بهترین سیاست های  مالی منجر به شکست خواهد شد. برعکس، مایکل برنان در سال 1995  اشاره می کند که یک مدیر امور مالی می تواند حرفهای بسیاری را در مورد سیاست های مالی برای بودجه بندی سرمایه داشته باشد. تحقیقات مالی اخیر کمک می کند تا پوشش هایی برای برخی از مشکلات تصمیم گیری سرمایه گذاری از زوایای  مختلف ارائه شود. تئوری ارائه شده به ما کمک می کند که درکی از ناکارامدی های خاص مشاهده شده در شرکت های بزرگ سرمایه گذاری را بدست بیاوریم که ممکن است تضاد منافع  بین خودی و  غیرخودی را در زمینه اطلاعات ناقص به وجود بیاورد. رفتار امور مالی نشان می دهد که چگونه سمت گیری شناختی در تعیین تصمیمات  ناخواسته شناخته شده از طرف مدیران مالی ارائه می شود. 

روشی به عنوان گزینه واقعی توسط ابزارهای جدید ارائه شده است که به صورت مناسب منعکس کننده نتایج محسوس و نامحسوس از تخصیص منابع شرکت های بزرگ را پدیدار می کند. در نهایت،تحقیقات در رابطه با شیوه های مالی شرکت با دقت بوده و اکتشافاتی در میان شکاف بین نظریه و عمل بدست می آید. مقاله ما در یک خط تحقیقاتی ثانویه،تمرکزی که بیش از نیم قرن پیش از ظهور میلر در سال 1960 و مطالعات استفان در سال 1961 در شیوه های بودجه بندی در سرمایه شرکت های ایالات متحد را داشته است و پس از آن به روز شده و دارای گسترشی با شواهدی از طیف گسترده ای از کشورها است. مانند یک پل می توان گفت این تحقیقات نشان می دهد که مدیران با استفاده از چند تکنیک که برخی از آنها از لحاظ نظری مناسب هستند،استفاده می کنند. در حالی که دیگران ممکن است کمتر از آن استفاده کنند. ارزیابی محبوب ترین تکنیک ها با مقدار فعلی خاص NPV،نرخ بازگشت داخلی IRR و پیگیریPBهمراه با مدل های پیچیده تر از جمله مدلهای واقعی و شبیه سازی شده است. در کنار گسترش،به صورت تجربی استفاده های مختلف از تکنیک محدودیت نظری نشان می دهد که برخی از ویژگی های شرکت مانند اندازه و عوامل مدیریتی و آموزش می تواند توضیح دهد که انتخاب ابزار بودجه بندی سرمایه چگونه باشد. هدف از این مقاله در مرحله اول،گسترش و به روز رسانی شواهد تجربی موجود در شیوه های بودجه بندی سرمایه در شرکت های اسپانیایی بوده و و دوم به دنبال عواملی برای توضیح انتخاب ابزار بودجه ای برای سرمایه با بررسی تاثیرات احتمالی منابع ایجاد شده مقدار و مکانیزم هماهنگی مدیریتی و  مشوق سرمایه داران بوده است. با توجه به سرمایه ما از تئوری تا عمل ممکن است یک شکاف بتواند توضیح دهد که:

1-ارتباط گزینه های رشد و انعطاف پذیر در میان منابع یک شرکت از مقدار ها می باشد.

2-اثر مکانیزم های حکومتی مانند بدهی یا مالکیت مدیریتی می تواند در منافع تاثیر بگذارد.

 

باید این فرضیه با اثبات برسد که با استفاده از شیوه های ساده تر صرفا ممکن است یک راحتی یا یک تناسب به جای محدودیت منابع شرکت یا کم بودن دانش مدیران شرکت وجود داشته باشد. روش تجربی با استفاده از اطلاعات بدست آمده از 140 پرسشنامه پر شد توسط مدیران ارشد مالی از شرکت های اسپانیایی در فوریه 2011 بوده است. براساس شواهدی از کشورهای دیگر،ما در تجزیه و تحلیل نشان می دهیم که CFO ها اتخاذ تصمیمات سرمایه گذاری را براساس اطلاعاتی از ترکیب بودجه بندی سرمایه های متعدد و روش ها دارد. نتایج نشان می دهد که معمولا بیشتر تکنیک های مورد استفاده به شرح زیر است.

 

چکیده لاتین

This paper seeks to shed further light on the capital budgeting techniques used by Spanish companies. Our paper posits that the gap between theory and practice might be related to the nature of sources of value and to the efficiency of mechanisms aligning managerial and shareholder incentives, rather than to resource restrictions or model misinterpretation. We analyze data from a survey conducted in 2011, the final sample comprising 140 non-financial Spanish firms. Our findings show a behaviour pattern similar to that reported in prior research for firms in other countries. Particularly noteworthy is that payback appears to be the most widely used tool, while real options are used relatively little. Our results confirm that size and industry are related to the frequency of use of certain capital budgeting techniques. Further, we find that the relevance of growth opportunities and flexibility is an important factor explaining the use of real options


خرید و دانلود | 6,500 تومان
گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط